+Moje osůbka+

Zbožňuju svůj blog...

16. srpna 2016 v 20:07 | Tabby
No... Nazdárek... je tu někdo? :D

Já vím, že to asi není moc k smíchu a když se podívám na datum posledně přidaného článku tak mi vrtá hlavou jestli mě náhodou někdo nepráskl po hlavě... Ale... KRUCIPÍSEK to je ale doba!

Vůbec mi nejde do hlavy kde se ten čas vytratil. Když jsem naposledy otevřela tabby.blog.cz a ze záhlaví na mě pomrkávali reklamy nepoužívaného blogu tak mi to nějak stáhlo kaďák hrůzou... Co kdyby mi blog zrušili?

Asi bych to těžce rozdejchávala. V dobách mé "rozbouřené" puberty to bylo to jediné co mě udržovalo na tenké lince příčetnosti a bláznovství (muhahaha). Chybí mi ty časy, kdy jsem měla čas číst knížky, psát fanfiction a pletichařila s ostatníma blogařkama. A věřím tomu, že kdybych se vrátila v čase a řekla mému tehdejšímu já jak se věci mají právě teď, asi bych vybrala tu nejtlustší knihu v knihovně a zadupala sama sebe do země.

Smutné je, že k tomu ani nemám pořádnou výmluvu (teda když nepočítám to věčně na nervy lezoucí obměňování z-y když píšu, jelikož jsem zvyklá na anglickou klávesnici z práce, takže co druhé slovo musím opravovat - jako třeba kdzy... jo a nesmím zapomenout na to, že tlačítko m taky nefunguje, takže pokaždé když potřebuju napsat m musím stlačit CTRL+V ale to jsou detaily)... Jsem lenoch a raději jdu spát po práci než abych zapnula laptop, zavolala mámě alespoň jednou za měsíc nebo byla v kontaktu se světem.

No snad najdu dostatek sil na to abych začala znovu psát a číst.... Alespoň pro sebe. Protože tak jsem začínala a nechci v tom nikdy skončit...

Vaše Tabby

Ježura mi přinese dáreček o trochu pozdějc....

20. prosince 2014 v 15:15 | Tabby
Já vím, že Vás tato informace vůbec nezajímá, ale já se musím pochlubit! Blouda obdaří ježura až po vánocích... Tak kolem třicátého, někdy v devět hodin večer :D:D:D:D.
Já si sice dáreček neužiju dlouho, neboť jdu na noční, ale i tak ho alespoň uložím spinkat.
ANOOOOO!
Ježura přiletí až z Česka (to proto ta dlouha čekací doba) aby mi nadělil Ennynku!
Muhahaha, Enny přiletí oslavit novej rok do Londýna! YUP! YUP! YUP! A zůstane do Tří králů!

A proč je to taková událost, specialy pro mě? Věc se má tak - až do doby, než jsem odletěla do Anglie, jsem si tolik neuvědomovala o čem vlastně vánoce jsou. Jasně - byly to dárky, rodina a návštěvy rodiny, hodně jídla, kapr, salát a pohádky... Ale poté co jsem strávila dvoje vánoce bez rodiny a přátel, chápu pravý smysl vánoc už zase trochu jinak.

Takže tento rok nepřevrší žádný jiný dárek nad ten, co mi příjde o trochu později - nejlepší kamarádka.

Vaše Tabby

Nechtějí nás tady...

27. listopadu 2014 v 0:35 | Tabby
... teda abych byla přesná - Britové jsou silně proti přistěhovalcům, čtu to v každých novinách, sleduju na každém druhém zpravodajském kanálu a internet je toho svinstva taky plný. Vedou se silně nepřátelské kampaně a dnešní politici prohlašují, že nás všechny vyženou za jejich hranice a Britanie bude čistě Anglická, Waleská a Skotská.

No já to vidím jinak a rozhodně se vždycky zasměji nad tímto prohlašováním. Sice už jsem potkala několik Angličanů, co ke mně jako k přistěhovalce nebyli zrovna přívětiví, ale ze sto procent čistokrevných, je těchto nepříjemných jen jedno procento. Žiju v Londýně, takže nemůžu mluvit za ostatní menší města v UK, ale osobně si myslím, že je to všude stejné.

Ale proč se tomu vůbec směju?

Když jsem se na toto téma bavila s kolegyní z práce, začali jsme počítat kolik čistokrevných u nás pracuje... Napočitaly jsme dva. Dva rodilí angličané (z toho jedna bydlí se sými rodiči a svůj příjem dává do chlastu a nákupu oblečení). A to jsme prosím tým o dvaceti čtyř lidech (a to raději nepočítám housekeeping). Když jsem se zeptala doma, kolik jich v práci mají moji spolubydlící, řekli mi že žádné. Ale obávám se, že to není kvůli tomu, že by jsme jim barali pracovní příležitosti, jak neustále tvrdí media. Protože, věřte mi nebo ne, těch je tu víc než dost. ale jim se nechce.

Každý zaměstnavatel, totiž sáhne po tom, kdo má lepší angličtinu a to čistokrevní rozhodně mají. Jenže když se dostanou k tomu aby pořádně makali, narazí tím na hodně tenký led. Oni to totiž neumí a nechtějí se to naučit. A proto když jdu k lékaři, do obchodu či na večeři do restaurace mrká tam na mě přistěhovalec. Největší pravděpodobností potkat čistokrevného je jít kolem synagogy (tzn.: židi) nebo do centra Londýna (poblíž Tower Bridge jich tam je mraky), kde se od rána do večera mezi turisty proplétají kravaťáci a klaperky v kostýmcích.

Už chápete proč ten smích a žádné obavy?

Ano dokážu si představit, že čistokrevné doslova sere, že kdekoliv jdou potkají samé Araby, Indy, Poláky, Rumuny, Slováky a velmi malou populaci Čechů a další jiné pro ně havěti. A taky chápu to, že je vytáčí, že Poláci a Rumuni si tady z téhle zemičky udělali banku a pokud mají příležitost nastěhují si tu celou rodinu a žijou na sociálních dávkách. Ale jedno je jisté - plno přistěhovalců pracuje tam, kde oni by nikdy nepracovali.

Takže když znovu uslyšíte jak nás přistěhovalce vystěhují zpět do našich zemí, představte si takového čistokrevného v čapce od Starbucksu, Costy, Subwaye nebo s hadrou a savem pro housekeeping a zasmějte se semnou.

Vaše Tabby

PS.: zase za rok :D

Život na share housech v UK...

23. září 2013 v 14:37 | Tabby
Co si má takový člověk pod pojmem share house představit?
Ti co jsou v angličtine alespoň trošku zběhlí určitě nějakou představu mají. Ti co ne, rádá vám to vysvětlím :-).
Přesný překlad znamená - sdílet nebol-li dělit se o dům.

E.T. volá domů...

2. září 2013 v 17:57 | Tabby
... A jak zoufale!
Už jen týden mě dělí od odletu domů, kde si konečně odpočinu od všeho anglického...
Chtěla jsem napsat článek plný myšlenek, pocitů, nápadů... a zase exkrement, milej pane. Jakmile otevřu admin a kouká na mě bíla stránka, nevím s čím začít.

Tahle emocionální krize je na houby. Člověk myslí na kdejaké hovadiny, když nemá odpovědí, které chce mít. A co hůře - moje fantazie byla vždycky celkem barvitá, takže myslím na extrémní hovadiny :D. Co mě, ale nejvíce žere je to, že se to všechno obrátilo proti mě. Zákon padajícího hovna, řekla bych. Popravdě jsem nikdy netušila, že dokážu být tak hysterická. A pak příjde zlom a řeknu si - mám v p*či na lehátku. Následuje půlhodinka relaxu, která skončí tak rychle jako začala a všechny pocity se opakují znovu.

Jsem nevyrovnaná :D

Vím, že absolutně nechápete moje myšlenkové pochody, ale věřte - I don't get it as well.

By the way - dneska je to přesně devatenáct měsíců, co jsem započala v týhle malé/velké díře žít. Chma, kdo by řekl, že mám koule na to, abych tak dlouho vydržela. Jednu dobu jsem si myslela, že tu snad zakotvím na věky. Ale nemyslím si, že je to tak horké, jak se zdálo :D Jo hold člověk míní, život mění.

Vaše Tabby

Watch ur mouth!

14. srpna 2013 v 23:05 | Tabby
Rada pro všechny dobrodruhy, kteří se chystají do UK (hlavně ti, co se chystají do Londýna, jelikož tady je ta největší pravděpodobnost):

WATCH YOUR MOUTH! Neboli dávejte si pozor na pusu! :D:D:D

Člověk by řekl, že po roce a půl člověk pochopí, že i když je v cizí zemi, nemůže si pouštět hubu na špacír, jelikož i když česká a slovenská populace není tak rozrostla jáko třeba poláci, rumuni, indové a muslimové, stále je jich tu dost na to, aby jste si střihli pořádný trapas. Tak jako třeba dneska já a moje kamarádka :D

Ale to není to hlavní, o čem jsem chtěla psát.

Je to TU, vážení. Enny bůkla vstupenky do Leavdenského studia na HP tour! ANO! ANO! ANO! Pottermáničky Andy, Enny a Tabby si na jisto uskuteční svůj dětský sen!

Já sama ještě tak moc nechápu, jak se to mohlo stát, ale je to taaaam! :D

Vaše přešťastná Tabby

Piko, hero, tripipipi!

11. srpna 2013 v 20:22 | Tabby
Ani netuším, proč zrovna tenhle nadpis - jsem asi přepracovaná :D

Za mou dlouhodobou nepřítomnost mohl můj bývalý landlord, který mi naschvál "přestřihl" připojení k internetu. Přiznám se bez mučení - měla jsem absťák :D

Teď už jsem ale přestěhovaná a happy jak tři greppy. Ale byl to porod, vážení :D
Do mého bývalého pokojíčku jsem si tehdy přistěhovala jen tři kufry. Včera to byli tři kufry, pět obřích tašek, dvě velká příruční zavazadla, sušák, psací stůl, dvě židle a tři koberečky + jedna rostlina (která nějakým zázrakem žije už osm měsíců).
Už. Nikdy. Více.

Pokusím se ozvat v co nejkratším termínu ;-)

Uživejte života

Vaše Tabby

Narodilo se nám miminko...

24. července 2013 v 16:34 | Tabby
... Tede ne, že by se narodilo mě (v mé nynější situaci by se to dalo povžovat za zázrak :D) ale jak jistě víte, narodilo se princi Wiliamovi a vévodkyni z Cambridge.
Ale to je fuk, Londýňané stejně jako zbytek UK, jsou z toho tak vedele, že to vypadá, že malé princátko porodili oni :-).
Na jednu stranu je to strašně roztomilé a krásné, když vidíte, že britové svoji královskou rodinu tolik milují... ale na druhé, vás to trošku až děsí - hraničí to s fanatismem.
Člověk si už pomalu skoro měsíc nemůže pořádně přečíst noviny, jelikož William a Kate zabírají všechny stránky všech novin a časopisů (a to včetně sportu). Rodiny oslavují a připíjí na zdraví královské rodiny. Na Charlese volají "Hi grandad" a někteří se dokonce vsázejí jestli klouček bude mít moderní jméno nebo královské.
A já si tak přála, aby se jim narodila holčička :D

EDIT - Muhahaha, Žoržetka je toooo! Tedy Prince George Alexander Louis. His Royal Highness Prince George of Cambridge!

No a jako perličku nakonec - už třetím týdnem nám tu svítí puchejř a umírají lidi na obrovský vedra. Až se mi trošku stýská po pravým anglickým počasí (nemuselo by nutně chcát, ale takových sedmnáct stupňů a polojasno by mi vůůůůůbec nevadilo :D)

Vaše Tabby xoxo


We're goin' to Jersey shore BITCHEEEES! :D:D:D

Ostravo! Srdce rude...

17. července 2013 v 15:13 | Tabby
Hej! :D

Třikrát hurá, Bloud si bůknul letenky domů! Sice až na září, bo teď su letenky drahé jak cyp!
A hned to prubnu do Ostravy muhahaha! Zlatej Ryanair, že je to taky napadlo zavést linku Londýn - Ostrava :D Konečně nebudu muset cestovat jako imbecil z Prahy bo Brna.

Já su happy jak tři grepy :D Po deseti měsících konečně uvidím rodinku a kamarády. Can u believe?
Je fakt, že jsem chtěla rodiče překvapit, jako jsem to udělala, když jsem je prvně jela navštívit a přepadla je v osm ráno (nechtějte vědět tu dramatickou cestu z Prahy, to na nás s Enny neměl pomalu ani Frodo Pytlík a celé jeho společenstvo :D), ale jaksi jsem nedokázala držet hubu a ve chvíli, kdy jsem se viděla s mamkou na skypu, všechno jsem vyžvanila :D

Ooooostrávo! - Srdce rudééé, zpečetěný osude! JO!
Vaše nehorázně natěšená Tabby (kurde aby už bylo září!)

It's gonna be epic

30. června 2013 v 17:28 | Tabby
Hi there :D
Bez dvou dnu je to pět měsíců, co jsem se ozvala naposledy. Ehm... Co na to říct? V únoru jsem byla na sebe děsně pyšná, jak to všechno dobře zvládám... well, pak to začalo opadat :D

Jako obvykle se mnou zase někdo vyjebal (jinak se to napsat ani nedá) a já prostě neměla náladu na to, se s tím svěřovat.
Zklamání pomalu, ale jistě odplulo a já jsem si usmyslela, že povídky, které mám rozepsané prvně dopíšu do konce, a pak je uveřejním, jinak to dopadne tak jako výdycky - seknu se a pokračování je v nedohlednu.

Pokud jde o překlad, tak to lehce skřípe. Ne, že bych s tím měla nějaký problém, ale v podstetě mě to nadšení opustilo ve chvíli, kdy jsem se do příběhu začetla v angličtině a přestal mě bavit ani ne v polovině. Možná to někdy překousnu a překlad dokončím, ale právě v tuto chvíli ho přesouvám na druhou kolej.

Já ani vlastně nevím, jestli to tu někdo ještě navštěvuje. Nedivila bych, se kdyby ne, jelikož nejsem zrovna nejaktivnější. Ale tak nějak od toho doopravdy nedokážu upustit. Tenhle blog je moje "bejbí" a svět Harryho Pottera bych asi nikdy nemohla jen tak opustit.

Oh crap.

I'll try it again.

Žiju, vážně - a mám toho spoustu v plánu. Dvě nové povídky, dokončení Neporušitelného slibu, Pýchy rodu Blacků a snad někdy i překladu.
Teď se už nemůžu dočkat poloviny řijna, jelikož za mnou do Londýna přiletí Penguini a bude to sraz století.

Sledujete někdo Game of Thrones? Tak si dokážete představit, co znamaná, když se řekne: "Penguins are coming and Londoners will never forget! London will never be the same!"

Ano bude to EPICKÉ. Jelikož Andy, Enny a Tabby jsou úchylné, nebezpečné a nevypočitatelné. Skoro se bojím, že Potter studio v Leavesdenu, náš útok nepřežije :D Snad tvůrci, předpokládali, že někde žijou nebezpečně naddržení jedinci, co nedokážou své vášně udržet na uzdě :D

Ale teď vážně - ani si nedokážete představit, jak jsem šťastná, že po tak dlouhé době uvidím na živo dvě známé tváře. Jelikož v říjnu to bude skoro rok, co jsem naposledy byla v česku, takže... Je to prostě úžasné.

Muhahaha, Enny jde nastatvovat novej kabátek tomuhle blogu, takže... see ya soon. Jdu se pustit do psaní :D

Vaše Tabby
 
 

Reklama


Rubriky

Postavy obsažené v povídkách tohoto blogu jsou majetkem JKR, autorky ságy Harryho Pottera.
Duševní vlastnictví překladu různých jmen, názvů a míst patří bratrům Medkovým, kteří tuto ságu
přeložili do češtiny.
TOPlist